Sekcja Wioślarska

Zapraszamy do najmłodszej sekcji YKP WARSZAWA! Przeżyj z nami wspaniałą przygodę, poczuj wolność trenując na dzikiej rzece w centrum miasta. Trenujemy wioślarstwo – dyscyplinę bardzo wymagającą od strony technicznej i wyrabiającą żelazną formę. Jednocześnie pokażemy ci wiosłowanie jako przyjemną formę rekreacji ruchowej, sposób na niezapomnianą przygodę, nowych ludzi i piękne miejsca.

Z nami przekonasz się, że nawet najpochmurniejszy dzień w Warszawie zaczyna się pięknym wschodem słońca, a pracowite bobry robią swoje wieczorem, już po godzinach szczytu.

Tworzymy społeczności wokół regularnych treningów na Wiśle. Poza tym wyjeżdżamy na spływy pod namiotami, obozy w ośrodkach szkoleniowych i regaty wioślarskie w kraju i zagranicą.

Zajęcia prowadzimy na poziomach:
Początkujący – od '0′ – dwa treningi w tygodniu zaczynając od zajęć na ergometrach wioślarskich poprzez pierwsze zejścia na Wisłę na wioślarskich czwórkach podwójnych ze sternikiem. Domyślnie będzie to środowy poranek i sobotnie przedpołudnie.

Zaawansowany – samodzielny wioślarz – dla osób, które zdały nasz egzamin praktyczny z bezpieczeństwa i umiejętności na wodzie – uczestnicy sami umawiają się na treningi w dogodnych godzinach, a w razie potrzeby lub przygotowań do regat – zamawiają trenera.

Michał Jeżewski – Trener wioślarstwa klasy II. Przez wiele lat zawodnik i trener wioślarstwa z licznymi sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Absolwent Akademii Wychowania fizycznego. Całe życie aktywnie związany ze sportem.

W pracy trenerskiej przez wiele lat specjalizował się w szkoleniu młodzieży na arenie krajowej i międzynarodowej. Obecnie główną uwagę poświęca szkoleniu amatorów i Masters.

Filip Fulara – Instruktor wioślarstwa. W latach 2009-2012 członek Młodzieżowej Kadry Narodowej. Praktyka we francuskich klubach w roku 2014 i późniejsze podróże po europejskich klubach ukierunkowały go w stronę turystyki wioślarskiej. W latach 2016-2021 tworzył z koleżankami i kolegami z klubu unikatową Sekcję Turystyki Wioślarskiej.

Jeśli chciałbyś dołączyć do sekcji skontaktuj się z Kapitanem sekcji: filip.fulara@ykpwarszawa.pl

Oferta

Sekcje

Porty