Sekcja Optimist

Wakacyjne szkolenia to doskonała okazja do rozpoczęcia przygody z żeglarstwem. Różnorodne zabawy i indywidualne podejście do każdego dziecka, umożliwiają zdobywanie wiedzy w odpowiednim tempie, a przy tym jest fantastyczną formą wypoczynku.

To tu młodzi adepci stawiają swoje pierwsze kroki w świecie żeglarstwa regatowego. Szkolenie dzieci na łódkach klasy Optimist w naszym klubie ma długoletnią tradycję. Kładziemy duży nacisk na intensywne szkolenie, tak aby nasi zawodnicy jak najszybciej mogli startować w regatach okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych. Wyposażamy naszych zawodników w sprzęt żeglarski niezbędny do ich rozwoju sportowego.

Poza głównym szkoleniem żeglarskim stawiamy na dodatkowe zajęcia sportowe, wspomagające rozwój fizyczny dzieci przez ćwiczenia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej, basenie czy zajęć terenowych.

Wspieramy naszych młodych zawodników na wszystkich polach, nie tylko żeglarskich, budując w ten sposób silną więź miedzy dziećmi, która przekłada się na jeszcze większe zaangażowanie i radzenie sobie z codziennymi wyzwaniami.

Trenerzy sekcji

Jakub Kopczyński

Jakub to wychowanek MKS „Dwójka” Warszawa, który przeszedł pełną karierę zawodniczą od Optimista przez OK-Dinghy do Lasera pod skrzydłami Jacka Hatta, Wiesława Kopra czy Krzysztofa Ligowskiego. Podczas swojej prawie 20 letniej kariery trenerskiej budował grupy od podstaw, jak i z sukcesami prowadził doświadczonych zawodników w grupie A. Aktualnie jest również wykładowcą na Wyższej Szkole Edukacji w Sporcie.

jakub.kopczynski@ykpwarszawa.pl

Jarosław Pawlik

Świetny regatowiec i wychowanek YKP WARSZAWA. Żeglował wyczynowo na Optimiście, Cadecie, OK-Dinghy, 470 oraz na windsurfingowych klasach DIV II i Raceboard. Nadal żegluje na Windsurfingu, Kiteboardingu, a ostatnio jest zafascynowany nową dyscypliną wingfoilingiem. Dumnie kontynuuje prace swojego Taty – Lecha Pawlika – wieloletniego trenera i wychowawcy wielu pokoleń świetnych żeglarzy.

jaroslaw.pawlik@ykpwarszawa.pl

Oferta

Sekcje

Porty