Żagle na Wiśle

Szkoda, że to był tylko jeden dzień, w którym z okien warszawskich bloków można było rozkoszować się widokiem żagli na Wiśle. Powrót jachtów na ten akwen jest jednym z kroków zmierzających do przywrócenia przedwojennej tradycji żeglarstwa rzecznego. Skuszony perspektywą kontynuowania tej niezwykłej tradycji YKP WARSZAWA wziął udział w corocznych obchodach Święta Wisły, rozpoczynając imprezę uczestnictwem w paradzie 23 jachtów, wśród których było 9 żaglówek YKP WARSZAWA: 6 optimistów, 1 dezeta oraz 2 omegi. Do spotkania wiślanych entuzjastów dołączyło wiele łodzi motorowych oraz kolorowe żagle klubowych windsurfingowców.

Choć przez chwilę było tłoczno, zwłaszcza na odcinku Mostu Łazienkowskiego i Poniatowskiego, to już po 30 minutach, szybki nurt rzeki rozdzielił żeglarzy, którzy popłynęli na różne odcinki Wisły, aby uczestniczyć w zaplanowanych wydarzeniach.

Sekcja Windsurfing pływała przy Płycie Desantu, Sekcja Morska i Sekcja Opti&Laser prowadzili na przystani Aquatica program edukacji żeglarskiej dla dzieci. Natomiast załogi 2 omeg uczestniczyły w Regatach o Błękitną Wstęgę zorganizowanych przez Harcerski Ośrodek Wodny Chorągwi Stołecznej ZHP, a podczas rywalizacji pomiędzy 16 jachtami, załoga omegi YKP WARSZAWA, sterowanej przez Tomasza Skawińskiego zdobyła I miejsce w regatach.

 

Gratulujemy sukcesu Tomkowi i Irminie Skawińskim oraz Krzysztofowi i Monice Wołkowyskim reprezentujących YKP WARSZAWA podczas regat na Wiśle :)

Wszystkim uczestnikom Święta Wisły dziękujemy za społeczne zaangażowanie:)

 

Joanna Święcicka-Łyszczarz

Fot. Roman Walęga, Katarzyna Gajecka-Walęga

 

Zdjęcia z Regat o Błękitną Wstęgę Wisły >>>

Wyniki Regat o Błękitną Wstęgę Wisły >>>

Zdjęcia z obchodów Święta Wisły >>>