MISTRZOSTWA WARSZAWY ZAKOŃCZONE

Tradycyjnie w pierwszy weekend września na Jeziorze Zegrzyńskim rozegrano Mistrzostwa Warszawy, tym razem w dużo szerszym wydaniu. Organizowana  przez WOZŻ, YKP WARSZAWA i AZS Środowisko Warszawa impreza przyciągnęła na start 60 jachtów i ponad 200 żeglarzy z całego kraju.  Równolegle rozegrano regaty w 9 klasach, najliczniejszą grupę stanowi zawodnicy Narodowej Klasy Omega, dla których była to już  7 eliminacja teorocznego Pucharu Polski w klasie Omega. 

Warunki atmosferyczne wymagały od żeglarzy wszechstronnych  umiejętności. Zaczęło się od sobotniej flauty i odroczonego startu, a w niedzielę południowo-zachodni wiatr przypomniał, że na Zalewie Zegrzyńskim potrafi nieźle dmuchnąć. Przy szkwałach o sile do 5 stopni w skali Beaufort nie zabrakło wywrotek. Szczęśliwie obyło się bez strat w sprzęcie, a ciepła woda i słońce ułatwiły załogom dalszy udział  w regatach.

Rywalizacja  toczyła się nie tylko o miejsca na podium i prestiż, ale również o atrakcyjne nagrody. Dzięki wsparciu sponsorów: Peri Polska, Nestle, Profi, salonu oświetleniowego Luminosfera, producenta farb jachtowych Oliva i kawy Celini pula nagród wyniosła 7 tyś złotych.

Wyniki i zdjęcia z regat dostępne są na facebooku oraz w galerii.