Regaty

MISTRZOSTWA WARSZAWY ZAKOŃCZONE

Tradycyjnie w pierwszy weekend września na Jeziorze Zegrzyńskim rozegrano Mistrzostwa Warszawy, tym razem w dużo szerszym wydaniu. Organizowana  przez WOZŻ, YKP WARSZAWA i AZS Środowisko Warszawa impreza przyciągnęła na start 60 jachtów i ponad 200 żeglarzy z całego kraju.  Równolegle rozegrano regaty w 9 klasach, najliczniejszą grupę stanowi zawodnicy Narodowej Klasy Omega, dla których była to już  7 eliminacja teorocznego Pucharu Polski w klasie Omega. 

Warunki atmosferyczne wymagały od żeglarzy wszechstronnych  umiejętności. Zaczęło się od sobotniej flauty i odroczonego startu, a w niedzielę południowo-zachodni wiatr przypomniał, że na Zalewie Zegrzyńskim potrafi nieźle dmuchnąć. Przy szkwałach o sile do 5 stopni w skali Beaufort nie zabrakło wywrotek. Szczęśliwie obyło się bez strat w sprzęcie, a ciepła woda i słońce ułatwiły załogom dalszy udział  w regatach.

Rywalizacja  toczyła się nie tylko o miejsca na podium i prestiż, ale również o atrakcyjne nagrody. Dzięki wsparciu sponsorów: Peri Polska, Nestle, Profi, salonu oświetleniowego Luminosfera, producenta farb jachtowych Oliva i kawy Celini pula nagród wyniosła 7 tyś złotych.

Wyniki i zdjęcia z regat dostępne są na facebooku oraz w galerii.

Wyniki regat o Błękitną Wstęgę YKP WARSZAWA

Wyniki regat o Błękitną Wstęgę YKP WARSZAWA: YKP_12-13.09.2015

Relacja z Leszka Pawlika Pamięci Regaty 2014

Zgodnie z coroczną tradycją YKP WARSZAWA w pierwszy październikowy weekend 4-5.10.2014r. Odbyły się regaty w Ośrodku Regatowo Szkoleniowym im. Trenera Leszka Pawlika w Nieporęcie nad Jeziorem Zegrzyńskim.

Impreza została zorganizowana dzięki wsparciu Urzędu m.st. Warszawy i zaangażowaniu koordynatora Witolda Nerlinga z YKP WARSZAWA.

W wyścigach wzięło udział 109 zawodników (76 optimistów i 33 windsurfingowców), którzy reprezentowali 9 klubów sportowych: YKP WARSZAWA, KS Spójnia Warszawa, Szkwał Legionowo, WTW Warszawa, MKS-2 Warszawa, UKS FIR, AZS Poznań, GKŻ Gdańsk, KS Baza Mrągowo.

Podczas jesiennych regat dopisała piękna, słoneczna pogoda. Wiatr był zmienny i słaby (1 do 3 w skali Bft.), ale umożliwił dokończenie 6 biegów, po trzy każdego dnia.

 

W klasie optimist zawodnicy zostali podzieleni na 6 grup wiekowych, w których pierwsze miejsca zdobyli następujący sportowcy:

Mateusz Krasowski z MKS-2 Warszawa, do lat 14

Zofia Korsak z MKS-2 Warszawa, do lat 12

Antoni Siwek z WTW Warszawa, do lat 11

Dominika Raszka z MKS-2 Warszawa, do lat 10

Magdalena Guszcza z YKP WARSZAWA, do lat 9

Gustaw Kwiek z WTW Warszawa, do lat 8

 

Zdobywcami złotych medali wśród windsurfingowców zostali:

Paweł Gardasiewicz z YKP WARSZAWA,  klasa RCB

Łukasz Bronikowski z AZS Poznań, klasa BIC 7.8

Kajetan Pawłowski z AZS Poznań, klasa BIC 6.8

Marta Popłonyk z AZS Poznań, klasa BIC 5.8

Michał Lis z K.S Baza Mrągowo, klasa UKS + 4,5

 

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za wspaniałą rywalizacje sportową i zapraszamy za rok na kolejne Leszka Pawlika Pamięci Regaty.

 

Wyniki regat w klasie optimist >>>

Wyniki regat w klasie windsurfing >>>

Więcej zdjęć  w naszej galerii >>>

 

Joanna Święcicka-Łyszczarz

Fot. Roman Walęga, Katarzyna Gajecka-Walęga

 

 

 

Sukces zawodników Sekcji Opti&Laser

 

20-21.09.2014r. Odbył się nad Jeziorem Zegrzyńskim WOM-Finał Mistrzostw Warszawy Juniorów Młodszych i Młodzików oraz Memoriał Jacka Szpora. 

Organizatorem tego wydarzenia sportowego był Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Żeglarski oraz Warszawskie Towarzystwo Wioślarskie.

W zawodach wzięło udział 103 zawodników z 9 klubów żeglarskich: YKP WARSZAWA, MKS2 Warszawa, Szkwał Legionowo, WTW Warszawa, Spójnia Warszawa, FIR Warszawa, AZS UW Warszawa, MOS 2 Warszawa oraz Żegluj Lublin.

Przez dwa dni wrześniowe na jeziorze Zegrzyńskim pływało 6 klas żeglarskich: Laser Std., Cadet, Lequipe, 420, Optimist gr. A, Optimist gr. B.

Zaplanowanych było 6 wyścigów, ale z powodu złych warunków atmosferycznych odbyły się dwa wyścigi w sobotę 20 września, ponieważ w niedzielę 21 września, gęsta mgła i brak wiatru uniemożliwiły kontynuacje regat.

Mimo trudnych warunków 4 zawodników YKP WARSZAWA, startujących w klasie Optimist gr.B odniosło sukces:

 

Kacper Walęga zdobył I miejsce w grupie chłopców do lat 10,

Magda Guszcza III miejsce w grupie dziewczynek do lat 10,

Ula Andrian III miejsce w grupie dziewczynek do lat 13,

Bruno Muller IV miejsce w grupie chłopców do lat 13.

 

Gratulujemy i jednocześnie życzymy kolejnych sukcesów zawodnikom Sekcji Opti&Laser YKP WARSZAWA.

Wyniki regat >>>

Joanna Święcicka-Łyszczarz

Fot. Roman Walęga, Katarzyna Gajecka-Walęga