Media o nas

MEDIA O YKP WARSZAWA

INTERNETOWA STOLICA POLSKI Warszawa.pl prowadzona przez Fundację Promocji m.st. Warszawy od wielu lat jest patronem medialnym YKP WARSZAWA.

W  Warszawa.pl - serwisie adresowanym do wszystkich warszawiaków, szukających nowinek z życia stolicy, można znaleść sporo informacji na temat działań warszawskich  klubów sportowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się co o nas pisze Internetowa Stolica Polski, kliknij >>>>

***

PORTAL INTERNETOWY MIESIĘCZNIKA "ŻAGLE", przedstawiający wszelkie zagadnienia, z którymi wiąże się żeglarstwo, informuje pasjonatów sportów wodnych również o wydarzeniach związanych z działaniami YKP WARSZAWA.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, kliknij >>>

NOWOŚCI na Portalu Internetowym Miesięcznika "Żagle":

"Mali żeglarze na lodzie, czyli jak zacząć żeglować ice-optimistem" >>> - artykuł o zimowym żeglarstwie Sekcji Opti&Laser YKP WARSZAWA.

W jaki sposób zacząć przygodę z żeglarstwem lodowym? Najlepiej rozpocząć ją jeszcze jako dziecko, ślizgając się po lodzie na ice-optimistach. Czy to nie jest niebezpieczne? Oto poradnik dla rodziców i dzieci o tym, jak w rzeczywistości wygląda szkółka żeglarstwa lodowego...

 

***

„WIEDZA I ŻYCIE” – jeden z najstarszych polskich miesięczników popularnonaukowych, opublikował  wywiad z Komandorem Januszem Markiem Taberem, który opowiedział o historii YKP oraz o swojej pasji, związanej z żeglarstwiem lodowym.

Jest Pan związany z YACHT KLUBEM POLSKI od prawie 40 lat. Zna Pan zatem historię jego klubów od podszewki…

Ponieważ stowarzyszenie istnieje prawie 90 lat, nie da się opowiedzieć o wszystkich ważnych wydarzeniach w jego historii. Zostało założone 10 grudnia 1924 r. z inicjatywy kmdr. Antoniego Aleksandrowicza, scenografa teatralnego, malarza, a przede wszystkim zapalonego żeglarza. Obecnie działa 20 klubów, w tym 5 poza granicami Polski. Zrzeszają ponad 1600 żeglarzy, a ich flotylla liczy około 600 jednostek...

więcej ...>>>

 

Joanna Święcicka-Łyszczarz